Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Druháčky - dobrovoľníčky pod vedením PaedDr. P. Stacha 17. a 18. mája 2018 vyzbierali 122,93 € pre UNICEF v rámci Týždňa modrého gombíka. Darcom odovzdali odznak - modrý gombík. Výťažok poputuje na Ukrajinu. Deťom, ktoré sú priamo ovplyvnené prebiehajúcim konfliktom. Deťom, ktoré museli napriek okolnostiam dospieť skôr, ako mali. 

Ďakujeme darcom, ktorí neobišli našich študentov - dobrovoľníkov s pokladničkami Vianočnej zbierky UNICEF. Vyzbieralo sa 623,70 €.

Ďakujeme tým, čo neboli ľahostajní. 

Ďakujeme našim dobrovoľníkom, ktorí oslovili okoloidúcich s prosbou v mene detí v núdzi:

Terke Rafajovej, II. D

Jurajovi Kajanovi, III. B

Lucke Lieskovskej, III. D

Barborke Sýkorovej, III. D

Ivke Beratšovej, III. D

Marekovi Lazarovi, I. E

Lucke Mišíkovej, I. A

Alžbetke Tretinovej, I. A

Dominike Zjavkovej, I. A

Zapájame sa do aktivít UNICEF a organizujeme Vianočnú zbierku UNICEF 2017.

Zapojením sa do zbierky máte možnosť pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy - akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán. Dobrovoľníkov - našich študentov s pokladničkami s logom UNICEF stretnete na chodbách našej školy alebo v uliciach Martina už čoskoro. Pre darcov majú pripravené malé darčeky.

 

Naša škola bola zaregistrovaná do programu UNICEF „Škola priateľská k deťom 2017/2018“. 

Cieľom programu je vytvoriť na školách také prostredie, v ktorom sa študenti cítia bezpečne, a kde môžu plne rozvinúť svoj potenciál. 

V spolupráci so Žiackou školskou radou sa o to budeme snažiť.

 

Milí študenti!

Ak chcete niečo v škole zmeniť, zlepšiť, ovplyvniť, obráťte sa na vedenie školy, svojich učiteľov alebo na členov Žiackej školskej rady (študentský parlament).