Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Slávnostné vyhodnotenie 21. ročníka literárnej súťaže Paulinyho Turiec, ktorú vyhlásilo Gymnázium V. Paulinyho-Tótha v Martine v spolupráci so Slovenským literárnym ústavom Matice slovenskej, sa uskutočnilo v rámci najstaršieho literárneho festivalu na Slovensku Slovesná jar 5. júna 2018. Ocenení súťažiaci, ich pedagógovia a gymnazisti z GVPT si pozreli divadelné predstavenie Zrodenie národa v podaní MADOS z Liptovského Mikuláša, vypočuli si ukážky zo súťažných prác v podaní žiakov GVPT a hudobného hosťa p. Ľ. Jankoviča.

Súťaže sa zúčastnilo 56 autorov so 105 prácami zo stredných odborných škôl, gymnázií, základných škôl, školského internátu, umeleckých škôl  z Martina, Turčianskych Teplíc, Žiliny, Vrútok, Sučian, Čadce, Turzovky, Tvrdošína, Kysuckého Nového Mesta, Liptovského Mikuláša, Ružomberka, Nižnej. Sme radi, že medzi talentovanými autormi sa umiestnila aj naša Natália Lichnerová, III. A.

Porota pracovala v zložení:

predseda poroty: Mgr. Marián Grupač, PhD, riaditeľ Slovenského literárneho ústavu Matice slovenskej;

členovia poroty: Mgr. Zuzana Bukovenová, PhDr. Milan Gonda, Slovenský literárny ústav Matice slovenskej;

Mgr. Nadežda Miháliková, PaedDr. Nataša Galková, vyučujúce Gymnázia VPT v Martine.

Ďakujeme mestu Martin, Slovenskému literárnemu ústavu Matice slovenskej, Rodičovskému združeniu pri Gymnáziu V. P. T. za finančnú podporu.

logo

IMG 20180605 102035

 IMG 20180605 101952

IMG 20180605 104716

IMG 20180605 104748

Výsledky súťaže:

 

Poézia 1. kategória

2.miesto: Martina Hartelová, Gymnázium sv. Františka z Assisi, Žilina

za prácu Ku hviezdam

Poézia 2. kategória

1.miesto: Emma Urbanová, Gymnázium J. Lettricha, Martin

za prácu Ako to bolí

2.miesto: Sandra Košútová, Súkromné bilingválne gymnázium Ružomberok

za prácu Autor

3.miesto: Michal Vyparina, Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany

za prácu Zviera

3.miesto: Sára Kucková, Súkromné hudobno-dramatické konzervatórium, Martin

za prácu Bez názvu

Próza 1. kategória

1.miesto: Filip Kyselica, Gymnázium sv. Františka z Assisi, Žilina

za prácu Skutočný svet

2.miesto: Kristian Kotian, ZŠ Hany Zelinovej, Vrútky

za prácu Hodina matematiky

3.miesto: Nina Suchá, ZŠ Hany Zelinovej, Vrútky

za prácu Moja ruža

Próza 2. kategória

1.miesto: Eva Gribová, Súkromné hudobno-dramatické konzervatórium, Martin

za prácu Bublinkový prevrat

2.miesto: Kamila Kvasnicová, Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany

za prácu Zo šlabikára

2.miesto: Michal Kavuljak, Spojená škola Nižná

za prácu Pondelky

3.miesto: Natália Lichnerová, Gymnázium V. Paulinyho-Tótha, Martin

za prácu Volanie o pomoc

3.miesto: Soňa Kubalíková, Gymnázium sv. Františka z Assisi, Žilina

za prácu Všetko na čierno

Cena poroty za práce z poézie a prózy:

Eliška Kohlíčková, Gymnázium Příbram, Legionářů