Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Európska noc výskumníkov

Európska noc výskumníkov sa každoročne organizuje vo všetkých hlavných mestách Európskej únie v posledný septembrový piatok do neskorej noci. Na Slovensku sa tento festival vedy uskutočnil už tradične v Bratislave v priestoroch Starej tržnice v piatok 27. septembra 2019. V tomto roku boli jeho súčasťou aj žiaci našej školy Michal Miškolci, IV. A, a Tereza Rafajová, IV. D. Počas podujatia dostali priestor na prezentáciu práce Robotického krúžku pod vedením Ing. Jozefa Ristveja. Na pódiu predstavili svojho robota, podelili sa s úspechmi na celosvetovej súťaži RoboRAVE International 2018, kde sa v celosvetovej konkurencii umiestnili na krásnom treťom mieste.

Mottom tohtoročného festivalu ENV bolo „Život ako ho (ne)poznáme“. Jednou z hlavných úloh výskumníkov a výskumníčok bolo prinášať nové poznatky o živote okolo nás. Cieľom bolo otvoriť brány poznania našich životov, zlepšovať ich kvalitu a lepšie chápanie sveta v ktorom žijeme. Bola to príležitosť pozrieť si interaktívne prezentácie výskumníkov a inovátorov, a to formou vedeckých stánkov, prednášok, workshopov, diskusií, pričom hlavný program bol na pódiu, ktorého súčasťou boli aj naši žiaci.

DSC 2404

 DSC 2367