Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

výzva 4 doplnena tabulka 1

IMG 4490

výzva 4 doplnena tabulka 2

výzva 4 doplnena tabulka 3

Výzva z pohľadu III. D

Povedzme si pravdu, v týchto karanténnych dňoch plných nepohodlného sedenia za počítačmi, zízania do monitorov či plnenia si školských povinností nemáme množstvo voľného času. A možno aj keď ho máme, tak ho trávi každý zavretý doma medzi štyrmi stenami. Teda aspoň väčšina z nás.

A tak sme prišli my, III. D, s nápadom na celoškolskú medzitriednu výzvu. Princíp bol jednoduchý a cieľ jasný. Na chvíľu vybehnúť von, do prírody, na túru či len tak na prechádzku okolo nášho domu, nazbierať čo najviac krokov a kilometrov a zapisovaním si našej aktivity možno aj pripomenúť, že aj cez tie najrušnejšie dni, keď máme toho skutočne veľa, si dokážeme nájsť aspoň pol hodinku voľného času. Prečo? Pretože chceme. A výhra nad triedou, ktorú sme vyzvali, v našom prípade III. B, bola dobrou motiváciou. Ale nie cieľom. Nepoužili sme slovíčko súťaž, ale výzva, aby sme zdôraznili, že cieľom bolo uvoľniť sa, nazbierať nové sily, oddýchnuť si a nie vyhrať. I keď kto by nechcel vyhrať, však? https://photos.app.goo.gl/4QSGmn1bCPpCmBgD6

My sme síce na počet kilometrov prehrali, ale našou odmenou bolo, že sme aj takto na diaľku dokázali spolupracovať, niektorí sa dokonca dohodli a na túru vyrazili spoločne. Samozrejme, s dodržaním opatrení, ktoré si naša doba vyžaduje.

Teraz je rad na III. B. Dúfame, že ich výzvou pre ďalšiu triedu sa táto myšlienka nevytratí, ale bude pokračovať, až znova bude na nás vyzvať niekoho ďalšieho.

 

Lenka Dubická, III. D

Výzva z pohľadu III. B

Naša vždy akčná pani profesorka Majka Čamborová sa nechala inšpirovať výzvou pre deti. Cieľom výzvy bolo menej kvasenia za počítačmi, troška aktivity na čerstvom vzduchu a užívanie si prvých jarných dní aj počas našej ťažkej pandémie. A to počítaním krokov a následne prerátaním na kilometre v priebehu jedného týždňa. Dňa 25. marca 2021 nám prostredníctvom online hodiny boli oznámené pravidlá výzvy, výzvu sme prijali a môžeme povedať, že aj úspešne zvládli. Spolu s III. D sme nachodili vyše 2 000 kilometrov, čo je pre lepšiu predstavu pešo na Istriu do Chorvátska a späť.  Mrzí nás pár kusov, ktoré sa nemohli zúčastniť tejto výzvy z dôvodu karanténovania, ale určite budú mať ešte príležitosť ukázať svoju aktivitu. A tak ako III. D aj my III.B posunieme novú výzvu ďalej...

 

Výzva z pohľadu III. E

Prvotné šepotanie o výzve v ostatných triedach takmer ihneď upútalo našu pozornosť. Aj keď sme spočiatku neboli sami súčasťou, v kútiku duše sme dúfali, že aj na nás raz príde rad. Na naše prekvapenie sa tak stalo, keď nás vyzvala trieda III .B. Cieľ? Ktorá trieda prejde najviac kilometrov na bicykli, korčuliach, alebo v prípade našej triednej profesorky na koni. Na nešťastie sa prvotný dátum výzvy musel presunúť vzhľadom na nepriaznivé počasie, ktoré by nás neustále prenasledovalo a pravdepodobne tak mnohých odradilo. Od 17. apríla sme však všetci kolektívne nasadli na bicykle a aj keď sme boli do istej miery poháňaní súťaživosťou, všetci sme sa chceli na pár hodín dostať od počítača a dať tak našim telám drobnú prestávku. Mnohí si tak zaradili šport do svojej každodennej rutiny, čo bol v konečnom dôsledku zámer samotnej výzvy. Tento týždeň sme si tak odniesli výhru, z čoho sme sa veľmi tešili.  Nevedeli sme sa dočkať, ktorým smerom táto výzva pôjde ďalej. Stretli sme sa tak s mocou v rukách, kedy malo prísť na rozhodnutie, ktorú triedu a akú disciplínu vyberieme ďalej. Po dlhom dohadovaní a pohadzovaní si niekoľkých nápadov sme sa rozhodli, že hlavným cieľom bude zaradiť aj iné ročníky do tohto skvelého programu. Výzva tak padla na II. E, pričom veríme, že sa s ňou schopne popasujú, a tešíme sa na budúce výzvy, ktoré budú na našej škole putovať. 

Anna Badáňová, III. E

 

Výzva z pohľadu II. E

Úprimne nás správa od našej triednej pani profesorky, ktorú sme dostali v nedeľu poobede, veľmi prekvapila. O tejto medzitriednej súťaži sme nemali takmer žiadnu vedomosť a už vôbec sme nečakali, že budeme vyzvaní už v štvrtom týždni. Výzvu od III. E v zbieraní nabehaných a nachodených kilometrov sme hneď prijali. Naše odhodlanie bolo veľmi veľké, keďže sme ako zatiaľ najmladší účastníci mohli poraziť starších žiakov našej školy. A tak sme sa do toho od utorka naplno pustili. Pre niektorých spolužiakov to bola hračka, hlavne pre úspešného atléta, konkrétne chodca, ktorý na sústredení nazbieral suverénne najviac kilometrov, vyše 162. Ostatní sa však nedali zahanbiť, nezaháľali a kráčali ako o dušu. Nezastavil ich ani silný vietor, nepriaznivé počasie či veľa učenia. Objavili sme nové miesta, spoznali krásy prírody, nabrali fyzickú kondíciu a možno aj zhodili nejaké to kilečko. Aj s pomocou pani profesoriek bola výzva úspešná v náš prospech. Všetci, čo priložili ruku k dielu, si zaslúžia poďakovanie. Reťazová súťaž však musí pokračovať a prichádza nový týždeň s našou výzvou...

Katarína Kyselicová, II. E

 

Foto: https://photos.app.goo.gl/4QSGmn1bCPpCmBgD6

Chcete sa zapojiť? Posilniť kolektívneho triedneho ducha? Zažiť zábavu a načerpať novú silu? Prekonať svoje limity? Je tu reťazová medzitriedna výzva.