Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Máj 6

https://photos.app.goo.gl/eW45aD3TbX1FGYxz7

Prišiel máj, lásky čas… Záhradky a lúky začínajú kvitnúť, ožívať, štebot vtáčikov počuť široko ďaleko a slniečko sa tiež začína zubiť. A ako sa hovorí: V máji všetko je v kvete a všetko sa veselí, i bača teší sa umytej puteri. A tak sme sa aj my, študenti III. B, rozhodli privítať jar tak, ako sa patrí. Chceli sme vám spríjemniť slnečný piatok a zároveň pripomenúť naše slovenské tradície stavaním mája i v našej škole. Stavanie mája bolo sprevádzané programom - tancom v nádherných detvianskych krojoch v podaní Moniky Majerčíkovej, Viktórie Foldynovej, Kataríny Karabelovej a Kataríny Čepanovej, krátky príhovor si pripravila Alžbeta Emma Böhmová. A keďže je jar aj časom hojnosti, naše pekárske zručnosti nemohli ostať nepovšimnuté. Tak sme si pre vás pripravili menšie občerstvenie v podobe domácich koláčikov a iných dobrôt.

Ďakujeme našej triednej pani profesorke Slávke Pavlíkovej ako aj vedeniu školy za pomoc pri organizovaní nášho programu. 

Tatiana Tvarožná, III. B