Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

V rámci podujatia Študuj dopravu zabezpečila Rozvojová agentúra ŽSK v spolupráci s Centrom popularizácie fyziky na Gymnáziu V. Paulinyho-Tótha v Martine už osvedčené podujatie pod názvom Vedecká cukráreň, kde mali žiaci možnosť vyskúšať si rôzne fyzikálne pokusy spojené so zrozumiteľným výkladom prírodných javov, ktoré mohli pri nich sledovať. Viac sa dozviete v článku http://vedanadosah.cvtisr.sk/aktivity-zamerane-na-zvysenie-zaujmu-ziakov-o-studium-v-oblasti-dopravy

obr

 

 

Ešte sme sa ani nestihli spamätať z úspechu ktorý našej škole priniesol najlepší stredoeurópsky učiteľ, a fyzika už slávi ďalší. Dvojica mladých a talentovaných študentov Tomáš Červeň a Robert Choma, sa dostala na celosvetovú súťaž vedeckých projektov Dr. Ibrahim Arıkan International Research Projects Contest v Istanbule.

Ani v predvianočnom čase študenti III. A nezaháľali a spojili príjemné s užitočným. 19. 12. 2017 sa vybrali na exkurziu do Starého Smokovca, kde navštívili Tricklandiu a spojili tak výučbu fyziky so zábavou. Mohli si vyskúšať rôzne klamy a triky. Stali sa súčasťou malieb, viseli zo stien, skúsili antigravitačné miestnosti, ktoré patrili k tým najlepším, a nezabudli sa stratiť ani v zrkadlovom bludisku. Skvelé miesto plné zábavy. Ak ste tam ešte neboli, tak určite choďte! 

Fotky:

https://drive.google.com/drive/folders/1SYK3l2iMHaORp_XTKO9hZSXp-XabloIX?usp=sharing

Fyzikálny Náboj je medzinárodná súťaž v rýchlostnom počítaní fyzikálnych úloh pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú svoje školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac pripravených úloh. Dňa 20. 10. 2017 sa tejto súťaže zúčastnili z našej školy v kategórii Seniori dva tímy. V tejto kategórii súťažilo v rámci Slovenska spolu 55 tímov. Tím 1 v zložení Juraj Vasek (IV. C), Robert Choma (IV. C), Tomáš Červeň (IV. D), Matej Červeň (III. A), Jakub Sokolík (III. D) sa umiestnil na peknom 13. mieste.

Fyzikálny náboj 1