Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Ešte sme sa ani nestihli spamätať z úspechu ktorý našej škole priniesol najlepší stredoeurópsky učiteľ, a fyzika už slávi ďalší. Dvojica mladých a talentovaných študentov Tomáš Červeň a Robert Choma, sa dostala na celosvetovú súťaž vedeckých projektov Dr. Ibrahim Arıkan International Research Projects Contest v Istanbule.

Vo svojom projekte sa venovali energii zakázaného pásu polovodičových heteroštrúr v elektrickom poli. Ich práca ktorá obsahovo presahuje stredoškolské osnovy im priniesla možnosť prezentácie na medzinárodnom fóre v Turecku. Na začiatku študentov privítal nikdy neutichajúci zvuk trúbiacich áut ktoré sa riadia pravidlom, kto trúbi ten ide. Po dlhej ceste nám hotel ponúkol relax v podobe sauny a bazéna. Projekt zaujal mnohých profesorov, študentov a návšetvníkov. Po prezentácii čakala na študentov párty na lodi na Bospore, výlet do múze Madame Tussaud, či návšteva Modrej mešity, Hagie Sophie a Grand Bazaaru. Určite netreba zaudať ani na novonadobudnuté priateľstvá, a cenné kontakty. Fotky ze tejto expedície do kolísky kebabu si môžete pozrieť tu.

Avšak tento výlet nie je lastovičkou na poli úspechov prírodných vied. Nové Mexiko, Turecko, Japonsko, Čína, Rusko a Kalifornia, čo čaká mladých prírodovedcov nabudúce?