Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Tomáš mládenca príhody a skúsenosti v Dubline

dudo dubline

https://photos.app.goo.gl/CrYfdkmfRQD7pVdu7

Školský rok utiekol ako voda a  ja som sa v rámci projektu Erasmus+ zúčastnil už svojho druhého edukačného pobytu v zahraničí. Ako už asi tušíte, tentokrát to bolo v írskom meste Dublin na dvojtýždňovom kurze

ENGLISH FOR EUROPEAN EDUCATORS. Kurz bol zameraný na zlepšenie komunikačných  schopností v anglickom jazyku pre učiteľov z Európskej únie. A tak sa pre mňa na konci júna otvorili dva týždne neskutočných zážitkov v hlavnom meste Írska. Jazykový kurz pod vedením Jonathana Sherlinga bol milým prekvapením. Jonathan pri vyučovaní využíval širokú paletu edukačných metodík a neustále držal hodinu v akčnom tempe. Jednotlivé časti však šikovne dopĺňal diskusnými témami z rôznych oblastí, čo intenzívne obohacovalo našu slovnú zásobu. Prvý týždeň naša skupina pozostávala len z pár študentov (konkrétne piatich), čo len zvýšilo intenzitu vyučovania a naše možnosti neustáleho si precvičovania fráz a gramatických prvkov jazyka. Druhý týždeň sa naša skupina rozrástla o niekoľko študentov z Talianska, čo prinieslo nové možnosti komunikačných tém, ale i nové prebrané gramatické problémy.

Celý kurz bol  vhodne doplnený prednáškami o histórii Írska, ale i o ich edukačnom systéme. Tak sme navštívili niekoľko priľahlých oblastí ako malebné mestečko Kilkenny, národný park  Wicklow, alebo prírodné múzeum dedinky Glendalough. Na základe týchto, ale i ďalších návštev múzeí  Decorative Arts a National Botanic Gardens sme si počas pobytu dokázali vytvoriť prehľad o spôsobe života a kultúre v Írsku. Bohužiaľ, dva týždne ubehli ako voda a ja som sa pomaly vrátil ku každodenným povinnostiam.