Jurajovi Vasekovi, IV. C, sa výborne darilo v súťaži Office Arena, ktorú organizuje spoločnosť Microsoft, a postúpil do československého finále. Riešenie úloh nebolo jednoduché a vyžadovalo znalosti z viacerých oblastí, nielen znalosti z kancelárskych aplikácií. Office Arena 2018 je svojím rozsahom a zameraním ojedinelým projektom, ktorý overuje znalosti Office aplikácií a používa tieto znalosti na riešenie problémových úloh z bežnej praxe.

V dňoch 10.-11.2.2018 sa v Poľsku v meste Lodž konalo stredoeurópske semifinále robotickej súťaže First Lego League, do ktorého sa prebojoval aj náš tím v zložení Marek Červeň 1.B, Vanessa Piatrová 1.B, Andrej Benko 1.D, Tereza Rafajová 2.D, Tomáš Štefanov 2.B, Michal Miškolci 2.A, Matúš Uhlár 1.A, Michaela Mrníková 3.D a Marek Bátory 2.A (Fire Breathing Rubber Duckies).

Nový rok sme nakopli víťazstvom na poli informatiky. Náš študent Matej Suchý sa začiatkom roka prebojoval náročným výberovým konaním z približne 90 najlepších IT študentov až do elitného programu Študentského trenérskeho centra spoločnosti Microsoft Slovakia. Pridal sa tak k súčasným členom Terézii Chromekovej a Jurajovi Vasekovi, ktorí sú v programe ŠTC od minulého roka. Ako sa na to celé pozerá, nám Matej prezradí v nasledujúcom rozhovore.

suchyGVPT95

Čo ťa zaujalo na ŠTC programe, že si sa rozhodol prihlásiť?

Program ŠTC je zameraný hlavne na rozvíjanie a vzdelávanie sa v oblasti IT, čo bola pre mňa veľmi zaujímavá ponuka. Myslím si, že možnosť vzdelávať sa a zdokonaľovať sa v oblasti, ktorá je perspektívna a ešte aj pre mňa zaujímavá, je viac než dobré, a tak som neváhal a chopil som sa šance.

Naši študenti sa už niekoľko mesiacov pripravujú na stredoeurópske semifinále súťaže FLL, ktoré sa bude konať 10. - 11. 2. 2018 v Poľsku, v meste Lodž. Jednou z kategórií je aj výskumný projekt. Tímy z celého sveta dostali zadanie VODA, kde mali prísť s inovatívnymi riešeniami v oblasti distribúcie, čistenia a spotreby vody. Náš tím sa zameral na spotrebu a na to, čo ľudia pijú. Naším projektom chceme zvýšiť nielen spotrebu pitnej vody u nás, ale aj informovanosť ľudí o jej kvalite a účinkoch. Čo nové sme do projektu vymysleli? ...viac v článku.

 

Dňa 1. 12. 2017 sa zúčastnili študenti našej školy regionálneho turnaja  súťaže FirstLegoLeague.Turnaj sa konal v Žiline na Fakulte riadenia a informatiky. Tím Fire Breathing Rubber Ducieszložení: Michaela Mrníková III. D,Tereza  Rafajová II. DTomáš  Štefanov II. BMichal  Miškolci II. AVanessaPiatrová I. B,  Marek Červeň I. BMatúš Uhlár I. AAndrej Benko I. D a dvaja žiaci zo ZŠ A. Dubčeka sa v silnej konkurencii stal Celkovým víťazom FLL, čím postupuje na stredoeurópske semifinále do Poľska.

IMG 4641

V piatok 24.11.2017 asi 10 študentov našej školy strávilo noc v priestoroch informatiky. Boli to členovia "vynoveného" robotického tímu FireBreathing Rubber Duckies, ktorí sa pripravujú na blížiacu sa súťaž v Žiline s názvom First Lego League. Časť študentov programovala a časť pracovala na výskumnom projekte. Tento rok je výskumný projekt venovaný VODE.

no

Dňa 4.11.2017 sa v OC Tulip konala akcia Gamming day. Naši študenti Teraza Rafajová 2.D, Tomáš Štefanov 2.B, Michal Miškolci 2.A, Juraj Michálek - bývalá 4.B a Jakub Krcho - bývalá 6.F prezentovali robotiku pred širokou verejnosťou.

Si stredoškolák a láka ťa informatika, programovanie, hardvér, robotika a riadenie ľudí? Už 8. novembra 2017 od 16:00 h. do 21:00 h. sa uskutoční jesenný Online Deň otvorených dverí. Dekan, prodekani, garanti, vyučujúci, študenti, či absolventi a IT profíci z úspešných IT firiem budú pripravení odpovedať na otázky záujemcov o štúdium na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA. Tak neváhaj, pripoj sa a pýtaj sa na http://www.studuj.fri.uniza.sk/