Príprava 3. ročníka IT konferencie je plnom prúde. 20. 6 - 21. 6.2019 (štvrtok, piatok) sa na SPŠT v Martine (štvrtok) a u nás na GVPT (piatok) zídu profesionálni programátori, VŠ-učitelia a odborníci z praxe, aby našim študentom, ale aj učiteľom priblížili oblasti používania Pythonu. Študenti sa môžu počas dvoch dní veľa naučiť (vývoj hier pre web, hry v Pythone s PyGameZero, budeme mať hardverovú sekciu venovanú robotike, grafiku v Pythone pre absolútnych začiatočníkov, analýza dát, testovanie softvéru... atď. atď.). 

Python Days 3.0 4

Zadanie projektu

Študenti vytvoria infografiku z údajov z výročných správ školy za posledných 13 rokov. Správy sú verejne dostupné na webovej stránke školy v sekcii “dokumenty”.

Posledné rady:

Skúste postaviť infografiku ako príbeh, ktorý bude obsahovať grafy z dát. Pozrite sa na problém z viacerých uhlov pohľadu (robte grafy ktoré vyjadrujú vzťahy medzi dátami.) Hľadajte v číslach vzťahy a súvislosti. Nechajte, nech si z dát a grafov “divák” urobí sám záver. Donúťte “diváka” rozmýšľať nad problematikou

Možné témy:

 • z čoho najradšej naši študenti maturujú, aké predmety si vyberajú, zostavím TOP 5 predmetov...mení sa rokmi ich skladba? Vyplýva z toho niečo? (napr. najčastejší smer, ktorý si študenti volia? Je to lekárska fakulta? Technické smery? Humanitné?
 • Aké známky z nich majú v priemere ...sledujeme výsledky externých maturitných skúšok - zlepšujú sa žiaci vo výsledkoch? porovnanie s celoslovenským priemerom...specialne porovnat ziakov 6rocneho gymnazia...boli to vyberovi ziaci..dopadli lepsie ako priemer slovenska?
 • ako je to so spravanim nasich ziakov? historicky sa malo vylucovalo zo skoly, teraz je to ako? zistim znamky zo spravania po vsetky roky, napomienky….aky je trend?
 • kolko ucitelov uci na skole? je zbor prefeminizovany? kolko ziakov pripadne na jedneho ucitela..aky je trend? je to stale viac a viac? ako je to s nepedagogickymi pracovnikmi - zmeny v pocet nepedagogickych zamestnancov reflektuju na zmenu v pocte studentov?
 • Ake su jazykove zdatnosti nasich studentov? (odsledujem si urcitu skupinu ziakov, alebo aj vsetkych..zistim, kolko ziakov sa ucilo aky jazyk a s akymi vysledkami...zhrnut do grafov, z viacerych pohladov, ake jazyky prevladali - kolacove grafy)
 • skladba kruzkovej cinnosti
 • uspechy nasich ziakov podla predmetov...mame sikovnych prirodovedcov? ci humanitne nadanych?v ktorom roku bolo uspechov vela..vytiahnut najsikovnejsieho ziaka a dat mu priestor v infografike..bolo viac uspesnejsich dievcat? alebo chlapcov?
 • atď atď

Zadanie: Vytvorte vlastnú mobilnú aplikáciu

Termín odovzdania: Koniec apríla - začiatok mája

Téma:

 • hra určená na zábavu (hra, pohyb objektu, kreslenie, “strieľačky”, vyhýbanie sa prekážkam, ťahanie objektu po dráhe (autíčka) a nenaraziť...atd.atd
 • vedomostné aplikácie (iq testy, matematické, testy na pamäť…
 • aplikácie, ktoré súvisia s použitím nových komponentov( spracovanie dát, určenie polohy, posielanie sms- iek)

 

Čo projekt musí obsahovať:

 1. prezentácia
 2. video

viac

https://drive.google.com/drive/folders/1Xr9aBJWI1gOIqiF-o6XUDgC_Vcgi-9QH?usp=sharing