Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dňa 1.6.2018 v rámci konferencie Python Days 2.0 na našu školu prišli študenti SPŠ z Martina a pod vedením Mareka Višňovca viedli workshop VPythonu pre našich seminaristov z informatiky druhého a tretieho ročníka. Predstavili VPython a vývojové prostredie GlowScript, nástroj na jednoduché vytváranie 3D animácií v reálnom čase.

IMG 4562

Parelelne prebiehal aj workshop Micro:bit s Marekom Mansellom pre učiteľov stredných škôl žilinského samosprávneho kraja. Šestnásť učiteľov zo stredných škôl v Martine, Sučanoch, Námestove, Turčianskych Tepliciach a Trstenej sa zoznámilo s prostrediami, v ktorých sa dá Micro:bit programovať. V jednom z nich, v MicroPython, sa naučili programovať jednoduché, ale zaujímavé úlohy. Marek Mansell. Je zároveň podpredsedom občianskeho združenia SPy, ktoré organizuje konferenciu PyCon.

IMG 4564

IMG 4618

V krátkom videu z dnešného dňa uvidíte práce našich žiakov. Celú konferenciu natáčal na viedo Jakub Javor z 2.D. Chceme uverejniť zaujímavé prednášky prre žiakov, ktorí sa konferencie nemohli zúčastniť.

viac fotiek z druhého dňa od Miroslavy Šturmovej (SPŠ) https://photos.google.com/share/AF1QipNhQ3kVqH7BCMed8V40d0Ff_0y51sPcXt1tA3CmG8NWUGKaUwSEGngvYu1f0TFzPA?key=TFFOSHdCU2E3TFFTS3UtQ3E4RXZkTGd5S0lURkln

Konferenciu organizovali učiteľky informatiky Lenka Huňorová (SPŠ) a Alica Karkušová (GVPT).