Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Príprava 3. ročníka IT konferencie je plnom prúde. 20. 6 - 21. 6.2019 (štvrtok, piatok) sa na SPŠT v Martine (štvrtok) a u nás na GVPT (piatok) zídu profesionálni programátori, VŠ-učitelia a odborníci z praxe, aby našim študentom, ale aj učiteľom priblížili oblasti používania Pythonu. Študenti sa môžu počas dvoch dní veľa naučiť (vývoj hier pre web, hry v Pythone s PyGameZero, budeme mať hardverovú sekciu venovanú robotike, grafiku v Pythone pre absolútnych začiatočníkov, analýza dát, testovanie softvéru... atď. atď.). 

Python Days 3.0 4

Dozviete sa, aký užitočný je tento jazyk aj pre ľudí z iných oblastí.Tento ročník bude skutočne nadupaný. Budete mať možnosť navoliť si viac workshopov podľa vlastného výberu. Tešia sa na Vás Luboslav LackoMartin ChudjakMatúš StašJakub Dubec, Ján Kalmár, Michal Kaukič a Miroslav Biňas. Vo štvrtok o 13:00 bude mať PaedDr. Tomáš Dudík krátku 1-minutovú prednášku o tom,  "Ako sa vyučuje informatika v Cheltenhame".
 
Informácia pre našich študentov:
  • tretiaci seminaristi z IVT sa konferencie zúčastnia povinne
  • pre druhákov, ktorí si volili seminár z IVT, je účasť poviná
  • vítaní sú prváci, ktorí majú potenciálny záujem o informatiku (je pre nich pripravená sekcia pre začiatočníkov)
  • účasť na konferencii doporučujeme všetkým študentom, ktorí budú študovať technické smery - uvidia možnosť využitia v iných oblastiach (dokonca v žurnalistike)

Prosím záujemcov o účasť na konferencii, prihláste sa u p. prof. Alice Karkušovej (osobne, alebo emailom alica@gymmt.sk) do  17. 6. 2019. Kapacita študentov je obmedzena na cca 35-40 ľudí. 

Kompletný harmonogram zverejníme čoskoro.