Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

IMG 20190621 084720

Dnes Gymnázium VPT privítalo v rámci druhého dňa Python Days asi 40 študentov z SPŠT v Martine spolu s profesorkami Lenkou Huňorovou, Miroslavou Šturmovou a   Lenkou Prodajovou. Na pôde našej školy sa pripravujú v štyroch odborných učebniach 12 rôznych diel, každý workshop sa venoval téme v oblasti Jazyka Python.

Workshopy lektorovali:Miroslav Biňas - VŠ učiteľ na TU v Košiciach, ktorý viedol workshopy programovania počítačových hier v jazyku Python v knižnici Pygame Zero (konkrétne hry Arkanoid, Space Invaders a Flappy Bird). Svojím nadšením, jednoduchým a zábavným vysvetľovaním, nadchol mnohých študentov, ktorí sa s programovaním počítačových hier stretli prvýkrát.

IMG 20190620 11320

Tri workshopy o robotike viedol Ing. Luboslav Lacko (redaktor PC Revue a Veľký propagátor robotiky), dva workshopy o spracovania pre DAT (Študenti analyzovali Štatistické dáta zo seriálu hier Throne typu - Najčastejšie vyskytujúca sa postava, najdôležitejšia postava atď. atď. a dáta z filmu Avengers - Superhrdinovia) viedol Jakub Dubec (náš bývalý študent).

IMG 20190621 085501

Ďalší náš bývalý študent -  Matúš Staš mal pripravenú grafiku a tvorbu oknových aplikátorov v jazyku Pythone pre začiatočníkov a nechýbal Michal Kaukič z FRI UNIZA, ktorý študentovi ako v Pythone vizualizuje dáta. Všetkým lektorom nesmierne ďakujeme.

Vážime si, že sa učili nové IT zručnosti. Veríme, že celá akcia mala zmysel a padla na úrodnú pôdu.

Autor: Alica Karkušová

Fotogaléria

https://photos.app.goo.gl/JWBMv1MrHZeR7Ag98

https://drive.google.com/drive/folders/1NIj7AFTuhhfTF7eCH81FE8QTYVNXFBes?usp=drive_open