Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

girlsday1

Opäť sme sa pripojili do IT sveta pomocou združenia Aj Ty v IT.

Podujatie je súčasťou osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT, ktorý sa oslavuje na celom svete. Jeho cieľom je predstaviť svet IT a moderných technológií dievčatám vo veku 15 - 19 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im sektor ponúka.

A tak IT organizácie, firmy aj univerzity otvárajú v tento deň svoje brány, aby stredoškoláčky na celom Slovensku mohli nahliadnuť do tohto dynamicky sa rozvíjajúceho sveta a na vlastné oči posúdiť možné budúce kariérne uplatnenie v sektore.

V roku 2021 pripadli oslavy Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT na 22. apríla a vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa celý program podujatia odohral v online forme, a to naživo z Girl´s Day štúdia!

Dievčatá, ktoré sa podujatia zúčastnili, mali svoje postrehy:


Andrea Krileková, I. B

Mne osobne sa najviac páčilo, ako povzbudzovali dievčatá, aby si išli za svojím snom bez ohľadu na to, čo iní hovoria, a nebáli sa presadiť v oblastiach, o ktorých si niektorí myslia, že sú výhradne pre mužov. Najviac mi ostala v pamäti myšlienka, že aj keď zlyháme, nemali by sme to brať ako neúspech, ale ako cennú skúsenosť.

Nina Šnírovská, II. A

Na podujatí sa mi najviac páčilo to, že sme mali s hosťami takmer bezprostredný kontakt - niektorí hostia boli priamo v štúdiu, iní sa s nami spojili pomocou videohovoru. Celé to bolo veľmi interaktívne, mali sme možnosť zapájať sa a pýtať sa čo nás zaujímalo. Podľa mňa išlo o veľmi vydarenú akciu :)

Saskia Sémanová, II. E

Najviac sa mi páčila časť o stáži v spoločnosti Google, lebo mi to dalo insight, ako sa dostať na takú stáž a ako to v rámci spoločnosti funguje, či už z pohľadu stážistu alebo full-time zamestnanca.

Marie Bracke,  II. E

Najzaujímavejšie na Girl´s day online seminári bol podľa mňa escape room. Escape room bol interaktívny scavenger hunt, kde sme hľadali informácie vo videách, potom odomkli zámky. Páčilo sa mi aj to, že sme mali šancu pýtať sa otázky cez livestream. Bol to veľmi príjemný zážitok a veľa som sa naučila o svete dievčat v IT.


Akcia bola dievčatám ponúknutá v rámci predmetu informatika, aby sme napriek nepriaznivej situácií otvorili dievčatám dvere, ktoré by im mohli pomôcť rozhodnúť sa o ich budúcom povolaní.

Mária Čamborová

https://photos.app.goo.gl/8wRwotomHktoDpWZ6