Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dňa 11.10.2013 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo Festivalu vedy a techniky a naša škola na ňom nesmela chýbať. A tak sme sa tento rok zúčastnili sútaže s projektom Infos 2, ktorého autorom je Jakub Dubec, študent posledného ročníka našej školy.

Infos 2 je odvážny projekt, ktorý efektívne riadi komunikáciu medzi vedením školy a učiteľmi. S využitím Google API dokáže napríklad posielať informácie o suplovaní učiteľom priamo na ich mobil a to celkom zadarmo. Opäť jedna z ciest, ktorá nádherne demonštruje využitie informatiky v praxi. Je zrejmé, že takto koncipovaný projekt zaujal aj porotu a Jakub Dubec získal cenné 3. miesto a postup do celoslovenského kola súťaže.

A tak si informatika môže pripísať ďalšiu pomyselnú čiarku úspechu na svoje konto :o). Ak ešte nie si rozhodnutý, z čoho by si chcel maturovať, aj toto môže byť cesta. Ak chceš o projekte alebo informatike vedieť viac, zastav sa u nás. Geniálne myšlienky, geniálny kabinet.