Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Celosvetová robotická súťaž Robocup 2015 je za nami. Tím Ohyzdov sa na ňu poctivo pripravoval skoro 2 mesiace. Vedeli sme, že konkurencia z celého sveta bude obrovská. Nepodarilo sa nám získať víťazstvo, ale náš zámer zaujať sa nám  podaril. Súťažili sme v kategórii Dance secondary. Je to jedna z najťažších a najdiskutovanejších kategórií v tejto robotickej súťaži. Hoci sme nepostúpili do finále, dokázali sme zabaviť a roztieskať hefeiské publikum. Získali sme obrovské skúsenosti. A nielen to.

Študenti nadviazali kontakty s inými robotickými tímami z celého sveta. So všetkými technickými a softvérovými problémami si museli poradiť úplne sami. Vyše desať dní komunikovali iba v angličtine. Všetko bez pomoci učiteľov, od ktorých boli hneď od prvej chvíle oddelení. Čína bola pre nás neskutočná skúsenosť. Študenti videli, ako pracujú, v čom programujú a aké technológie používajú špičkové študentské robotické tímy z celého sveta (Číňania, Mexičania, Brazílčania, Japonci, Thaiwanci...ai). Máme obrovskú motiváciu pracovať na sebe ďalej, rozvíjať naše kontakty nielen so svetom, ale aj s tímami v rámci Slovenska. Zistili sme, že aj keď robíme robotiku iba dva roky, nestratili sme sa vo svetovej špičke. Reprezentovali sme Slovensko a mesto Martin so cťou a na úrovni. Veľmi veľmi by sme sa chceli poďakovať všetkým naším sponzorom, bez ktorých by sme cestu do Číny nedokázali zrealizovať. Obrovské ďakujem patrí najmä  nadácii Pantheon Technology, na ktorých visela najväčšia ťarcha celého projektu. Taktiež ďakujeme firme Robotec, Rotary clubu, Martinusu, Martin Investu, pánovi Šimonovi, samozrejme mestu Martin a Žilinskému samosprávnemu kraju, nášmu zriaďovateľovi a mnohým mnohým ďaľším obyčajným ľuďom, ktorí nám verili a podporili nás. Ďakujeme aj TV Turiec a rádiu Rebeca za regionálnu medializáciu. 

DSC 0276 DSC 0270

DSC 0529  DSC 0372

DSC 0220  DSC 0380

DSC 0511  DSCN0052

Počas nášho pobytu v Číne som písala blog,  ktorý bude uverejňovaný postupne deň po dni od septembra na webe školy. V predstihu si už môžete stiahnuť deň prvý (cesta do Hefei).

autor článku: A.Karkušová