Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Gymnázium Viliama Paulinho-Tótha v Martine v spolupráci s nadáciou Pre lepšie Slovensko organizuje dňa 20. 11. 2015 nultý ročník robotickej súťaže G-robot pr všetky deti vo veku od 10-14 rokov, ktoré sa venujú robotike.

Súťaž je vhodná aj pre žiakov,  ktorí s robotikou iba začínajú. Bude organizovaná hravou formou a každé dieťa by si z nej malo odniesť dobrý pocit zo svojho výkonu. V každej súťažnej kategórii budú ocenené prvé tri miesta atraktívnymi cenami v hodnote viac ako 1000€. Vyhrať môžete základnú robotickú sadu EV3 v hodnote 400€, doplnkové sady do Lego robotov, motory, senzory a ďalšie robotické komponenty, s ktorými môžete zlepšiť Vaše technické vybavenie doma, alebo v robotických krúžkoch na škole.

Súťaží sa v 2 kategóriách:

1.    “Staviame Slovensko” - úlohou je skonštruovať a naprogramovať robota, ktorý má v čo najkratšom čase splniť vopred zadanú úlohu na hracej ploche 

2.    “Konštrukcia vlastného modelu na tému zvieratko” - úlohou je skonštruovať a odprezentovať  originálny, čo najviac funkčný model zvieratka z lega

Súťaž je určená pre LEGO robotov (EV3, NXT, RCX). Všetky komponenty, ktoré sa použijú na konštrukciu, musia byť z lega.

grobot1

Prečo sa oplatí zúčastniť sa tejto súťaže?

  • Štartovné je 0€

  • Obedy pre súťažiacich a pedagogický dozor sú hradené nadáciou Pre lepšie Slovensko

  • počas celej súťaže je zabezpečený pitný režim a občerstvenie pre všetkých účastníkov súťaže samozrejme zdarma

  • Súťaž je jednoduchá a tvorivá, zvládne ju aj začiatočník. Je postavená tak, aby motivovala deti a pritiahla ich ešte viac k robotike.

  • Prakticky bez veľkých finančných nákladov môže škola vďaka svojim šikovným žiakom získať napríklad novú Lego stavebnicu alebo veľa iných hodnotných cien.

Všetky informácie o tejto súťaži nájdete na jej stránke g-robot.ml, kde nájdete registračný formulár, ale aj detailné pravidlá súťaže a model hracej plochy. Do súťaže je nutné sa zaregistrovať do 1.novembra 2015.

grobot2