Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dňa 27.10.2016 sa uskutočnila na Gymnáziu Viliama Paulinyho - Tótha celoslovenská súťaž v robotike s názvom G-robot. Podarilo sa ju zorganizovať vďaka podpore Rozvojovej agentúry ŽSK n.o. a pánovi B.Zacharidesovi. Ceny do súťaže zabezpečil žilinský IT Klaster a firma MCE Slovakia z Martina.  Veľké poďakovanie patrí aj chalanom z FRI ŽU v Žiline a p.M.Štefkovi (ex-šéfovi GVPT), ktorí sa skvele zhostili úlohy poroty. Do súťaže sa prihlásilo 32 tímov vrátane tímu z Čiech.

DSC 0043

V kategóriách "Staviame Slovensko" a "Vlastný model" sa zúčastnilo približne 90 účastníkov. Celá súťaž bola napínavá, v kategórii Staviame Slovensko bol najrýchlejší čas 33,43 sekúnd a víťazné modely v kategórii "Stroje okolo nás" delil len jeden bod v hodnotení. Z kategórie "Staviame Slovensko" si odniesli zlato súťažiaci z tímu Mustard zo ZŠ Do Stošky zo Žiliny. Víťazom kategórie "Vlastný model" bol MatMaz z Handlovej. Kompletné výsledky si môžete pozrieť na týchto odkazoch:

 

Chceme sa poďakovať pozitívnej reakcii ľuďom, rodičom, ktorí sprevádzali svoje deti na súťaž. Pani Mazúrová z Prievidze nám napísala:

"Viac nevieme spraviť pre ostatné deti, len propagovať (sme len rodičia a teda súčasne aj sponzori). Teda v konečnom dôsledku to aj tak robí škola. S našimi deťmi sa snažíme chodiť na súťaže spoločne a urobiť si rodinný výlet. Minulý týždeň nás všetkých potešila súťaž v Martine. A nie len kvôli  Matejovej výhre. Stretli sme tam ľudí, ktorých už považujeme za známych práve vďaka súťažiam. Myslím, že sme si to všetci skutočne žili. Ďakujeme preto veľmi pekne za možnosť zúčastniť sa. Prajeme príjemný deň všetkým do Martina. Ešte raz veľká vďaka! Mazúrovci z Handlovej"

Citujeme z FB stránky základnej školy v Handlovej:

"Skutočne bolo čo obdivovať – nielen technicky prepracované roboty, ale aj nápadité prezentácie v kostýmoch alebo spev súťažiacich. Čo by ste privítali radšej – motorovú pílu, aku-vŕtačku, robotický vysávač, snežnú frézu či robotizované záhradné centrá s inteligentnými slnečníkmi, zavlažovaním či hodinami? Alebo máte radšej výťahy, železničné priecestia, žeriavy, buldozéry? Vedeli ste, že aj krosná môžu byť robotické? Družstvo Recyklisti z Mariánskej na súťaži predstavilo Separátor 3000 8V a MatMaz prezentoval Plotter. Okrem robotického súťaženia sa chalani zapojili aj do súťaže v stolnom futbale, kde Recyklisti obsadili 2. miesto. Porota priznala svoju neľahkú úlohu pri rozhodovaní a často len 1-bodové rozdiely v umiestnení. Medzi Strojmi okolo nás zabodoval Plotter Mateja Mazúra a získal najviac bodov." 

Atmosféru súťaže si môžete vychutnať na obrázkoch v našej galérii. Súťaž organizačne zabezpečil za GVPT p.prof. T Dudík a A.Karkušová za výdatnej pomoci študentov gymnázia. Zopár fotiek z galérie: