Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Dňa 10. apríla 2019 sa v našej škole uskutočnili krajské majstrovstvá vo volejbale žiakov, na ktorých sa naše družstvo umiestnilo na druhom mieste. Vo vyrovnaných zápasoch sme porazili súperov z Kysuckého Nového Mesta /2:0/, Liptovského Mikuláša /2:1/, v súboji o prvenstvo sme podľahli Žiline 0:2 a následne v dramatickom zápase o druhé miesto s Trstenou sme otočili zápas a vyhrali v pomere 2:1 na sety.

Školu úspešne reprezentovali: René Biarinec z I. D, Michal Šimo z I. E, Ján Černák z II. C, Branislav Najšel z II. D, Patrik Glonec z III. C, Filip Bíro z III. D, Pavel Chmelík, Tomáš Kompaník zo IV. A, Adrián Nezník, Martin Vrždiak, Ivan Kašuba zo IV. B.

Gratulujeme k dosiahnutému výsledku v boji o postup na majstrovstvá SR.

                                                                                                                                            

Regionálne kolo Župnej kalokagatie 2018 sa uskutočnilo v utorok 12. 6. 2018 v Jedľovinách pri chate Storočnica. Naše novovytvorené družstvo zložené zo študentov I. C triedy dosiahlo výborný výsledok, skončilo na 2. mieste a vybojovalo si postup do krajského kola, ktoré bude v septembri v Žiline. Emma Fidriková, Jarmila Hrušková, Sebastián Šperka, Samuel Raček a kapitán družstva Ján Černák sa v športovo-vedomostnej súťaži škôl turčianskeho regiónu „vyhecovali“ k výbornému výkonu a nebyť nepresnosti v streľbe, siahli by aj po zlate. K postupu gratulujeme.

https://photos.app.goo.gl/wtucDsveqKCRmg3s6

Vedúci družstva Mgr. Vratislav Kadlec

Dňa 9. 11. 2017 sa na obecnom úrade na Bystričke konali majstrovstvá okresu Martin v šachu žiačok a žiakov stredných škôl. Našu školu reprezentovali Marek Bátory  (II. A), Patrik Mäsiar (II. B), Juraj Jánošík (IV. B) a Marián Šimo (IV. B). V zlepšujúcej sa okresnej konkurencii naši žiaci vybojovali jedno postupové miesto na majstrovstvá kraja, ktoré sa uskutočnia v Zákamennom na Orave.

Nesklamal náš šachový virtuóz Marián Šimo, ktorý síce celkovo nevyhral, ale vo svojej kategórii bol prvý a jasne postúpil. Budeme mu držať palce na majstrovstvách kraja.