Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní V pondelok 16. marca 2015 sa v lyžiarskom stredisku Veľká Rača – Oščadnica konaluž štvrtý ročník lyžiarskej súťaže „Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovanía snowboardingu“, ktorý zorganizoval Žilinský samosprávny kraj spolu so Sport AcamedyVrátna, s.r.o. Pretekov sa zúčastnilo spolu 130 žiakov z 31 stredných škôl. Tento rok sapretekov zúčastnili aj školy mimo zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho a snowbordingu

V prvej kategórii súťažili mladší dorastenci a dorastenky.

Mladšie dorastenky:

  • 1.miesto: Alžbeta Šobichová (Gymnázium, Veľká okružná, Žilina)
  • 2. miesto: Barbora Laštíková (Cirkevná spojená škola, Dolný Kubín)
  • 3.miesto: Nikola Rúfusová (Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha, Martin)

Mladší dorastenci:

  • 1.miesto: Dominik Žitko (SOŠ polytechnická, Dolný Kubín)
  • 2. miesto: Adam Kuhajdík (Gymnázium, Veľká okružná, Žilina)
  • 3.miesto: Michal Salíni (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

V druhej kategórii súťažili starší dorastenci a dorastenky.

Staršie dorastenky:

  • 1.miesto: Jana Dudová (Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš)
  • 2. miesto: Mária Zaťovičová (Gymnázium Jozefa Cígera Hronského, Vrútky)
  • 3.miesto: Ivana Halienová (Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin)

Starší dorastenci:

  • 1.miesto: Šimon Miroslav Parobek (Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš)
  • 2. miesto: Andrej Antoška (Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš)
  • 3.miesto: Matej Kuhajdík (Gymnázium, Veľká okružná, Žilina)

Tretia kategória bola určená pre snowboardistov:

Snowboarding dievčatá:

  • 1.miesto: Veronika Školnová (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)
  • 2. miesto: Magdaléna Žilková (Gymnázium Jozefa Cígera Hronského, Vrútky)
  • 3.miesto: Ivana Rákoczyová (Obchodná akadémia, Martin)

Snowboarding chlapci:

  • 1.miesto: Erik Krebes (Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha, Martin)
  • 2. miesto: Matej Jaroš (SOŠ dopravná, Martin)
  • 3.miesto: Matúš Bízik (Obchodná akadémia, Martin)