Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

received 762850314054668

Náš projekt Erasmus+ je v plnom prúde a aj naďalej pracujeme a rozoberáme rôzne problematiky. Nedávno sme pracovali na prezentáciách o ženách a histórii na Slovensku. Hoci sa už pomaly pripravujeme na náš ďalší výlet do Česka, radi by sme vám ukázali náš výlet v Španielsku.

Video zo Seville

Užite si video!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt logo erasmus plus

 

 

Milí študenti,

Národná agentúra SAAIC nám v školských rokoch 2018/2019 a 2019/2020 schválila ďalší medzinárodný projekt školských partnerstiev. Ide o spoluprácu piatich škôl – krajín, vrátane nás J :

Španielsko – Sevilla

Poľsko – Puck

Česká Republika - Havířov

Rumunsko – Falticeni

            Projekt s názvom E.D.G.E. je založený na vzájomnej spolupráci medzi jednotlivými krajinami, práci na rôznych témach o diskriminácii, rovnocennosti a sociálnych javoch spoločnosti prostredníctvom prezentácií, videí, konferencií uverejňovaných na spoločnom blogu: www.erasmusedge.wordpress.com. Žiaci a kolegovia partnerských škôl budú spolu pravidelne komunikovať, pracovať a stretávať sa.

            Žiaci majú takto jedinečnú možnosť spoznať iné krajiny, ich ľudí, vzdelávací systém, kultúru, tradície a možnosti, ktoré tieto krajiny ponúkajú. Okrem iného sa budú vzdelávať v anglickom jazyku, ktorý je komunikatívnym jazykom projektu, ako aj v iných jazykoch jednotlivých krajín. Celkový grant pre našu školu je 26 566 eur.

Zodpovedná osoba za vedenie projektu je Mgr. Zdenka Nemcová.