Hlavná stránka
založené v roku 1867
jedno z prvých troch slovenských gymnázií

Večer 17. 9. sme odštartovali našu cestu plnú zážitkov smerom do Španielska. Druhý deň sme si už užívali luxus a prepych Monaka, kde sme navštívili aj oceánografické múzeum. Ďalšie ráno sme boli v Lloret de Mar. Tam sme pobudli nasledujúcich 6 dní.

Nakupovali sme v nočných uliciach preplnených ľuďmi z rôznych kútov sveta, oddychovali sme na pláži, ale takisto sme spoznávali krásy a kultúrne pamiatky tohto pobrežného mesta. Odtiaľ sme absolvovali aj výlety do Barcelony, v ktorej sme obzerali Gaudího výtvory, ako sú napríklad Sagrada Familia, Park Guell, spoznali sme Barcelonskú univerzitu a neraz sme sa predierali aj najväčšou nákupnou ulicou La Rambla. Futbalových fanúšikov potešila prehliadka Nou Camp. Našu púť sme zakončili zastávkou v Saint Tropez. Obdivovali sme exkluzívne jachty, závodné plachetnice, no aj staré domy, pomedzi ktoré viedli úzke uličky. A po celkom náročnej ceste strávenej v autobuse, trošku dolámaní, no šťastní, sme dorazili v sobotu 26. 9. ráno späť pod naše gymnázium.

Plno nezabudnuteľných spomienok, skvelé jedlo v podobe španielskych špecialít, nové možnosti, nádherné monumenty, multikultúra... Aj taký bol náš výlet.

 12071674 819973748120141 311252023 n