Slávnostná akadémia pri príležitosti rozlúčky s maturantmi sa uskutočnila 16. mája 2018 v aule Jesseniovej lekárskej fakulty UK. V úvodnej časti vyhlásila riaditeľka školy Mgr. Darina Súderová výsledky celoročne prebiehajúcich školských súťaží. V súťaži triednych kolektívov Sme super zvíťazila III. B, za ňou sa umiestnili I. A a III. A.
Naj študentom martinského gymnázia sa stal Tomáš Štefanov, II. B, a spolu s ním sa do desiatky prebojovali Juraj Vasek, IV. C, Michaela Mrníková, III. D, Michal Miškolci, II. A, Tomáš Červeň, IV. D, Matúš Ondreják, II. B, Marek Bátory, II. A, Tereza Rafajová, II. D, Kristína Horanská, II. A, a Viktória Telepčáková, III. A.
Športovec roka je Daniel Lacko, IV. B, na druhom mieste sa umiestnil Ján Černák, I. C, a bronzová priečka patrí Karin Kačkovej, III. A, a Filipovi Bírovi, II. D.
Monika Zjavková, III. A, je víťazkou výtvarnej súťaže Rozmarná paleta.
Držiteľmi Ceny Rodičovského združenia GVPT za prácu v triednom kolektíve sa stali títo štvrtáci: Veronika Šavlová, IV. A, Barbora Záhradníková, IV. B, Zuzana Podhorská, IV. B, Sarah Minčíková, IV. C, Lenka Škutová, IV. C, Gabriela Michalíková, IV. D, Viktória Richterová, IV. D.
Riaditeľka školy udelila pochvalu týmto študentom 4. ročníka: Otília Bartová, Eva Jánošíková, Dominika Meriačová, Ondrej Nemčok, Veronika Šavlová, IV. A, Juraj Jánošík, Daniel Lacko, Barbora Záhradníková, IV. B, Adam Beloš, Lucia Ďuricová, Tomáš Görög, Robert Choma, Terézia Chromeková, Erik Kľoc, Martin Svoboda, Juraj Vasek, IV. C, Patrik Cíger, Tomáš Červeň, Júlia Kluknavská, Natália Koppalová, Filip Lednický, Adam Markovič, Gabriela Michalíková, Oliver Rešetár, Viktória Richterová, IV. D.
Nasledovali slávnostné príhovory pani riaditeľky, Lucie Lieskovskej za mladších študentov a Sabíny Laučíkovej s Radovanom Heczkom za maturantov.
Nápaditý kultúrny program si pod vedením Mgr. Zuzany Dafčíkovej a Mgr. Vladimíry Damkovej pripravili študenti 1. – 3. ročníka. Vo svete rozprávok sme vďaka nim našli podobnosti s bežným študentským životom. Pripomenuli sme si, že čas maturít sa blíži a netreba sa spoliehať na to, že rozprávka o troch prasiatkach sa končí happyendom.
Fotografie pridáme neskôr.
Ďakujeme všetkým, ktorí vytvorili nezabudnuteľný program:
Mgr. Zuzana Dafčíková
Mgr. Vladimíra Damková
I. B:
Marek Červeň
Matúš Dikoš
Adryana Kachalavová
Erik Nábočík
Petra Raffajová
I. E:
Dominika Barošová
Lucia Cingelová
Marek Červeň
Richard Doležálek
Lucia Fančovičová
Zuzana Fúčeľová
Sandra Hodoňová
Lenka Holienčíková
Tomáš Hurta
Adam Klčo
Marek Lazar
Alexandra Letrichová
Linda Mrníková
Ivana Ostrihoňová
Martin Pecko
Mária Petrášková
Barbora Rosenbergová
Lea Steinerová
Jakub Dávid Šutovský
I. C:
Alexandra Capová
Patrik Matula
Klára Matoušková
Daniela Lukašiková
Kristína Štefková
Nina Bobrovská
Jarmila Hrušková
II. A:
Marek Bátory
II. D:
Sarah Kevická
Katarína Mrázová
Jakub Javor
III. D:
Tímea Baruníková
Ivana Beratšová
Michal Kevický
Barbora Sýkorová
Terézia Václavíková
Lucia Lieskovská
Maroš Štefanides
Tomáš Meriač
Tereza Joklová